Seramik Kaplama

Seramik kaplama - Boyasız Göçük düzeltme

Seramik Kaplama

Mart 26, 2021 Uncategorized 0

SERAMIK KAPLAMA: GERÇEKTEN IŞE YARIYOR MU?, Seramik Kaplama Temelleri, Seramik Kaplama Nedir?, SERAMIK KAPLAMA AVANTAJLARI VE FAYDALARI, Seramik kaplamanın yapamayacağı şeyler, Seramik Kaplama buna değer mi?,

SERAMIK KAPLAMA: GERÇEKTEN İŞE YARIYOR MU?

Arabanıza seramik kaplama uygulamayı hiç düşündünüz mü? Arabanızın boya işini koruduğuna dair popüler iddialar doğru mu? Ağda ve cilalamadan daha mı iyi? Boya koruma filminin (PPF) avantajlarına nasıl karşı çıkıyor? Ve fiyat etiketi dikkate alındığında buna gerçekten değer mi?

Bu soruları birçok kez sorduğunuzu biliyoruz, çünkü sonunda daha önce olduğundan daha fazla kafanız karıştı. Web’de bulunan çelişkili bilgilerin miktarı bazen can sıkıcı olabilir. Bu yüzden onları bir kez ve tamamen temizlemeye karar verdik.

Bugün size otomobiller için seramik kaplamanın temellerini anlatacağız. Nedir, avantajları ve dezavantajları nelerdir, cilalama ve diğer alternatiflere karşı nasıl bir performans sergiliyor ve biz uzmanlar olarak bunun hakkında ne düşünüyoruz. İşte başlıyor …

Seramik Kaplama Temelleri

Anlıyoruz. Arabanızın her zaman güzel görünmesini istiyorsunuz ve etkili ve kalıcı olan her şeyi denemeye açıksınız.

Bu çiziklerden, leke izlerinden, kirden, kirden ve diğer şeylerden kurtulmak için günlük yıkama ve aylık ağda gibi tüm temel şeyleri denediniz. Yine de ertesi gün tüm yıkamalardan gelen ek girdap izleriyle geri dönüyorlar.

Yani başka bir şey düşünüyorsun. Çok az düzenli bakımla arabanızın her gün cennet gibi görünmesini sağlayacak bir çözüm. Kimyasal aşındırma ve oksidasyon tehdidine karşı tek seferlik bir mesele: uygularsınız ve sonra yıllarca unutursunuz.

Sizi, herkesin bahsettiği otomobiller için sihirli iksir olan seramik kaplamayla tanıştıralım. Bunu daha önce duyduğunuzu biliyoruz. Kısa süre önce onu Torch Red Chevy Corvette’sine uygulayan ve bu konuda çıldırmayı bırakamayan o arkadaştan.

Peki ya itiraz edenler? Güvenilirliğinden şüphe duyan eleştirmenler? Eleştirmenlerin seramik kaplama hakkında söylediklerinde herhangi bir gerçek var mı?

Arabanıza kir ve kir yapışmasını önlemek için gerçekten en iyi çözüm mü? Hadi bulalım.

Seramik Kaplama Nedir?

Endüstri sınıfı seramik kaplama, bir aracın dış yüzeyine onu dış boya hasarından korumak için uygulanan kimyasal bir polimer çözümüdür. Tipik olarak elle uygulandığında, arabanızın boyasıyla karışır ve ek bir hidrofobik koruma katmanı oluşturur.

Bu kimyasal bağlanma ve yeni bir katmanın yaratılması nedeniyle, otomobilin fabrika boya işi el değmeden kalıyor.

Birçok otomobil meraklısı ve hatta detaycı, bunun şeffaf sütyene (boya koruma filmi) alternatif olduğuna inanırken , seramik kaplama gerçekte cilalamaya bir alternatiftir. Ana fikir, boya işinde kir, kir ve leke izlerinin görünmesini ve şeffaf kaplamayı bozmasını önlemektir.

Bazen nano seramik kaplama olarak da adlandırılan seramik kaplama , kullanılan kaplama ve polimer türüne bağlı olarak endişelerinize kalıcı veya yarı kalıcı bir çözümdür. Kimyasal olarak kendine has özelliklerinden dolayı yağmur, yaz gibi normal atmosferik koşullarda bozulmaz.

Modesta, Nanolex, CQuartz, Ceramic Pro ve IGL Kenzo, günümüzün en popüler seramik kaplama markalarından bazılarıdır. Houston bölgesinde ve çevresinde ve Teksas’ın başka yerlerinde yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Ama gerçekten denemek isteyip istemediğinize karar vermeden önce, daha derine inelim.

İnsanlar bu konuda çıldırmaya devam ediyor. Peki arabanız için daha ne yapabilir?

seramik kaplama nedir

SERAMIK KAPLAMA AVANTAJLARI VE FAYDALARI

Kimyasal bileşikler içeren her şeyi alın ve esnek bir çözüm arıyorsunuz. Aynı şey, hem kalıcı hem de uygulandıktan sonra temizlenmesi daha kolay olan seramik kaplama için de geçerlidir. Bariz olanın dışında, işte onu arabanıza uygulamak için birkaç neden daha:

Zararlı UV Işınlarından Koruma

Güneşin zararlı UV ışınlarının arabanızın boya işine verebileceği zararı yalnızca hayal edebilirsiniz. Seramik kaplama, aracınızın boyasının oksitlenmesini önleyerek solmasını ve donuk bir görünüm almasını önleyecektir. Arabanızı dışarıya park ederseniz bu kesinlikle çok önemlidir.

Kimyasal Lekelerden Koruma

Havadaki asidik kirleticilerden kaynaklanan kimyasal lekeler, arabanızdaki diğer bir potansiyel hasardır. Bir kaplama, bu kirleticilerin boyaya yapışmasını önleyecektir. İle hava kirliliği oranı sadece yükselen bir şehirde, seramik kaplama büyük bir rahatlama olabilir.

Hidrofobik Doğa, Temizlik Kolaylığı

Ağda ve diğer detaylandırma türleri söz konusu olduğunda, arabanızı yıkamak baş ağrısına dönüşür. Seramik kaplamayla, polimerin aşınması konusunda endişelenmenize gerek yok. (Bu arada, tamamen kaldırmak, cilalama ve ıslak zımparalama içeren başka bir işlem gerektirir.)

Sadece arabanızın boyasına uyum sağlamakla kalmaz, aynı zamanda su tutmaz. Bu, tüm su bazlı kir ve kirlerin yüzeyde boncuklanacağı ve sonunda kayacağı anlamına gelir. Daha sonra hızlı bir jet yıkama ve kendinize lekesiz, yaşlanmayan bir arabanız olur.

Şeker Gibi Parlaklık

Estetik tüm araç sahiplerinin seveceği yer burasıdır. Otomobil sutyeni gibi, seramik kaplama da arabanızın boyasına parlaklık ve derinlik kazandırır. Arabanıza parlak bir görünüm kazandıracak ve orijinal boya işinden en iyi sonucu verecektir.

Tüm bu faydalar seramik kaplama hakkındaki gerçeği ortaya çıkardı, değil mi? Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, popülaritesi yalnızca Houston bölgesinde ve çevresinde artmıştır. Hem kullanıcıların hem de otomobil endüstrisi uzmanlarının yorumları son derece olumlu.

Vivë Auto Detailing’de geçen on iki yıla ait kendi kayıtlarımıza bir göz atmak, bize otomobil kullanıcılarının arabaları için bu mükemmel korumayı denemeye yönelik genel istekliliği hakkında iyi bir fikir veriyor.

Ancak, bu gelişmiş koruma söz konusu olduğunda hala bazı efsaneler ve yanlış bilgiler dolaşmaktadır. Seramik kaplama ile ilgili en yaygın efsanelerden bazıları aşağıda listelenmiştir.

Seramik kaplamanın yapamayacağı şeyler

Dünyadaki her ürünün dezavantajları vardır. Anlaşmayı bozup bozmadıklarına karar vermemiz gerekiyor. Bunlar tam anlamıyla kusur değil; sadece seramik kaplamanın yapmayı vaat etmediği şeyler.

Her Türlü Çizik ve Girdap İzlerinden Koruma

Seramik kaplama, arabanızı çizikler, girdap izleri ve kaya parçaları gibi olağan tehditlerden korumaz. Karışım özelliklerine rağmen boyanın özelliklerini hala korumaktadır. Bu nedenle, arabanızın bu yaygın, istenmeyen unsurların alıcı ucunda olmasını beklemelisiniz.

Çizilmelere ve ufalanmaya karşı koruma için, daha gelişmiş boya koruma filmini tercih etmelisiniz .

Su Lekelerine Karşı Koruma

Daha önce tartışıldığı gibi, seramik kaplamanın uygulanmasından sonra, su bazlı kirleticiler arabanızın yüzeyinde boncuklanacak ve sonunda kayacaktır. Ancak yine de, su buharlaştıktan sonra yüzeyde kalacak doğal mineraller ve çözünür partiküller içerirler.

Seramik kaplama, sonuç olarak oluşan su lekelerinden kurtulamaz ve bu lekelerin giderilmesi çok daha uygulamalı bir yaklaşım gerektirir.

Araç Yıkama İhtiyacını Durdurun

Yine de arabanızı düzenli olarak yıkamanız gerekecektir. Bir seramik kaplama tabakası, arabanıza kendi kendini temizleme konusunda süper güç vermez. Hepimiz bunu yapacak mucize bir ürünü beklerken şimdilik seramik kaplamanın parlak tarafına odaklanalım.

seramik kaplama

Seramik Kaplama buna değer mi?

Kısa cevap evet. Bu yazıda da gördüğümüz gibi seramik kaplamanın uzun vadede aracınıza değer katacak büyük faydaları vardır. Temizlik ve bakım işinizi daha az sıkıcı hale getirecektir. Böylece, onu korumanın yollarını düşünmekten daha fazla zamanınızı sürmek ve arabanızın tadını çıkarmak için harcarsınız.

Ancak bize tüm boya endişeleriniz için tek elden bir çözüm olup olmadığını sorarsanız, olumsuza eğiliriz. Pazarda arabanızın tam olarak korunmasını garanti edecek tek bir ürün yoktur. Olsaydı, bugün mevcut olan en iyi araba boyası koruma hizmetlerinden biri olan seramik kaplamayı tartışmazdık.

Dahası, seramik kaplamanın maliyetini yıllık bakım ve cilalama maliyetine karşı tartmak, onu daha kolay hale getirir.

Son düşünceler

Arabanızın görünümünü korumanın anahtarı, düzenli bakım yapmaktır. Ancak bir araba fanatiğiyseniz ve seramik kaplamanın harikalarından ve arabanıza katacağı değerden eminseniz, bugün bizden bir teklif alın. Bizimle iletişime geçmek için burayı tıklayın .

Yepyeni spor arabanız için daha gelişmiş bir şey arıyorsanız, şeffaf sütyen ve diğer detaylandırma teknikleriyle ilgili kılavuzlarımıza göz atın . Otomobil detaylandırma dünyasında daha fazla kılavuz, nasıl yapılır ve en son endüstri haberleri için web sitemizi takip etmeye devam edin.

GÜN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir